LKS Ziemi Puckiej
Strona główna

UWAGA!
Masz informacje o startach zawodników LKS-u?
Napisz do administratora.

kk.83@wp.pl


INFORMACJE OGÓLNE
Władze klubu
Komisja rewizyjna
Kontakt


REKORDY
Kobiety
Mężczyźni
17 dni do II Półmaratonu Ziemi Puckiej
Gdy 22 maja 1983 roku Tadeusz Rutkowski zwyciężał w I Maratonie Biegowym Szlakiem Obrońców Helu o Błękitną Wstęgę Zatoki Puckiej nikt nie przypuszczał, że bieg doczeka swojej 25 edycji. Przez pierwszych 10 lat (z przerwą w 1990 roku) zawodnicy pokonywali trasę z Helu do Pucka, a przez kolejnych 15 lat ze Strzelna do Pucka. Po wieloletnich biegowych zmaganiach w 2008 r. odbył się ostatni Maraton Ziemi Puckiej.

Od zeszłego roku kontynuatorem tradycji maratonu jest Półmaraton Ziemi Puckiej. W 2009 roku pucki bieg został rozegrany na trasie z Kąpina do Pucka. Wygrał Dzmitry Baranowski z Białorusi, a wśród kobiet tryumfowała Polka Dorota Pawłowska. W tym roku półmaraton odbędzie się na nowej trasie. Biegacze wyruszą z puckiego stadionu o godzinie 14:00. Po pokonaniu dwóch pętli po ulicach miasta, uczestnicy półmaratonu pobiegną do Błądzikowa, Rzucewa, Osłonina i Żelistrzewa, z którego przez Błądzikowo wrócą na stadion w Pucku. Profil trasy biegu jest nieco bardziej urozmaicony niż w 2009 roku. Szczególnie odcinek pomiędzy Rzucewem, a Osłoninem, pod względem podbiegów, będzie wymagający dla wielu zawodników.

Start i meta zlokalizowane są na nowo wyremontowanym stadionie. Widok Zatoki Puckiej w tle, duże stężenie jodu w powietrzu oraz powiew morskiej bryzy na twarzach dobiegających do mety zawodników będą spora atrakcją, rzadko spotykaną na trasach biegowych. Na mecie jak zwykle na wszystkich będą czekać oryginalne pamiątkowe medale, a dla najlepszych zawodników puchary i nagrody. Z pewnością znajdzie się też coś dla umęczonego biegiem żołądka.

Przy okazji startu zapraszamy do zwiedzania miasta i okolicy. Można wybrać się na rybkę, poleżeć na plaży i wykąpać się w zatoce. Polecamy puckie molo, port rybacki z gotycką farą w tle oraz stary rynek. Na trasie będzie można dostrzec również Zamek Jan III Sobieski, zlokalizowany w Rzucewie, będący motywem przewodnim półmaratonu. Wieczorem w Pucku koncert Moniki Brodki.

Wszystkim wózkowiczom przypominamy, że ze względu na złą nawierzchnię na niektórych odcinkach trasy, kategoria osób niepełnosprawnych została odwołana.

Zapisy trwać będą jeszcze do 20 lipca. Wpisowe tylko 20 zł.

Zapraszamy.
14-07-2010 16:51 - Admin
Content Management Powered by CuteNews

LKS Ziemi Puckiej
X PÓŁMARATON ZIEMI PUCKIEJ 2018

ZAPRASZAMY 28.07.2018

Regulamin
Zapisz się


GRAND PRIX POWIATU PUCKIEGO 2017
PUCK
15.04.2017
WYNIKI
13.05.2017
MECHELINKI

Zapisy 9:30

Bieg do 15 lat
10:00

Bieg główny
10:30

ZAPRASZAMY!!


NASI SPONSORZY


LINKI
Miasto Puck
Gmina Puck
MOKSiR Puck
Polski Związek LA
Pomorski Okręgowy
Związek LA
Ludowe Zespoły Sportowe
PHU Jako
HACCP, GHP, GMP