Udany sezon startowy 2010 zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej

Zakończony sezon startowy lekkoatletów Ziemi Puckiej należy zaliczyć do jednego z bardziej udanych w 35 letniej działalności Klubu. Po raz pierwszy zespół występował w I lidze lekkoatletycznej rywalizując z Klubami z ośrodków o wiele większych i posiadających lepsze warunki niż Puck.

Do najmocniejszych punktów naszego zespołu w rozgrywkach ligowych należeli:
– Rafał Kownatke pchnięcie kulą – 18,92 klasa mistrzowska,
– Grzegorz Grzenkowicz pchnięcie kulą – 15,60 klasa pierwsza
– Marcin Darga rzut dyskiem – 50,03 klasa pierwsza
– Adam Struk bieg 800 m 1:56,11 druga klasa
– Małgorzata Kurek bieg 100 m- 12,93 trzecia klasa
– Dawid Bullman bieg na 1500 m – 4:05,00 trzecia klasa
– Andrzej Mudlaff bieg 100 m – 11,45 trzecia klasa
– Paweł Marczyński bieg na 800 m – 2:00,16 trzecia klasa
oraz inni (łącznie 30 zawodników).

Z osiągnięć zespołowych należy wyróżnić również bardzo dobry występ zespołu młodzików w okręgowej lidze młodzików zajmując w klasyfikacji końcowej III miejsce (na ponad 40 Klubów w okręgu) a w jednej z rund zespół zajął nawet II miejsce. Liderem tego zespołu był Radosław Lademann, który podczas Mistrzostw Polski Młodzików zdobył dwa medale: srebrny w biegu na 300 m oraz brązowy w biegu na 100 m.

Z występów zespołowych do udanych był start lekkoatletów w Pomorskiej Olimpiadzie Lekkoatletycznej „Dysk Pomorski 2010”. Na 20 powiatów województwa pomorskiego reprezentacja powiatu Puck zajęła V miejsce przegrywając pechowo III miejsce.

Inne bardzo ważne osiągnięcie to zdobycie przez Radosława Lademann tytułu najlepszego lekkoatlety okręgu pomorskiego w kategorii młodzików za osiągnięcia i wyniki w 2010 roku.

W prowadzonym przez Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki współzawodnictwie sportowym pomiędzy trenerami szkolącymi młodzików ogromny sukces odniosła Teresa Jaskułka z naszego Klubu zajmując pierwsze miejsce w okręgu w tym współzawodnictwie. To wydarzenie też ma miejsce po raz pierwszy w historii Klubu.

Oprócz bardzo dobrych efektów szkoleniowych Klub należycie wywiązuje się też z problemów organizacyjnych a efektem tego to organizacja i współorganizacja w ciągu roku 35 imprez sportowych z udziałem ponad 4500 uczestników oraz udział zawodników klubowych w ponad 80 imprezach na terenie całego kraju.

Z własnych imprez najbardziej rozpoznawalną w Polsce jest Półmaraton Ziemi Puckiej, impreza uznana jako bardzo dobrze przygotowana i przeprowadzona wśród tego typu imprez w Polsce z wzrastającą każdego roku liczbą uczestników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *